Пирин рън 2015

РЕЗУЛТАТИ

Дата и място на провеждане: 21 Юни 2015г, Банско

Организатори: Община Банско, Сдружение Маратон

Дисциплини: Състезание по планинско бягане 13км. Състезание по планинско колоездене 27км. Планински дуатлон 30км.

Състезателни категории: Мъже и Жени, Младежи и Девойки до 20г., Ветерани 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70.

Трасе: Старт: Хотел Kempinski Grand Arena (995м надморска височина); Финал 1 за колоездачи – Хижа Вихрен (1950м н. в.); Финал 2 за бегачи и дуатлонисти – вр. Вихрен (2914м н. в.). Всеки участник в дуатлона изминава първо колоездачното трасе, след което изминава последните 3км от трасето за бягане. Трасе бягане.gpx   Трасе колоездене.gpx

Настилка: Макадам, асфалтов път, бегачите ползват и туристическа пътека.

Подкрепителни пунктове: За бегачи – Бъндеришка поляна (6,3км, 1600м Н.В.), Хижа Вихрен (10км, 1950м Н.В.), Връх Вихрен; За колоездачи – ДКП (14км, 1200м Н.В.), Хижа Вихрен.

Програма:

20 Юни 19:00ч. Техническа конференция и регистрация за участие в Kempinski Hotel Grand Arena*****

20 Юни 20:00ч. Паста парти в Kempinski Hotel Grand Arena***** (безплатен вход за регистрирани участници, за придружители 15лв.)

20 Юни След партито безплатна напитка в бар BaseCamp за всички регистрирани за участие

21 Юни 8:45-9:30ч. Регистрация за участие в зоната на старта

21 Юни 10:00ч. Старт – едновременен за всички участници

21 Юни 14:30ч. Затваряне на финала

Заявки за участие: ТУК. За дуатлона, моля заявявайте се като КОЛОЕЗДАЧ. Всички заявени до момента бегачи могат също да участват по избор в дуатлона без промяна в заявката.

Стартова такса: 20лв. при подадена заявка до 19 Юни. Без заявка 25лв. Заплаща се при регистрацията в Банско или онлайн преди това. Отстъпки при заявени повече от едно участия в сезона. Победителите в предишни състезания от веригата при Мъже и Жени са освободени от такса. Таксата включва застраховка Злополука от 10:00 до 16:30ч. на 21.6.2015г.

Условия за участие: Неограничено, за физически и психически здрави хора от 15 до 75 годишна възраст. Участниците се задължават да се движат по маркировката и да спазват Закона за движение по пътищата преди, по време и след състезанието. Всички лични разходи са за сметка на участниците.

Класиране и награди: Индивидулно, по реда на финиширане, отделно за бегачи и за колоездачи. Награди, осигурени от спонсорите, в това число, купи, медали, уикенди в хотел Kempinski и St. George, ваучери за магазини Sport Box, грамоти, други. Всички участници в дуатлона влизат в класирането за колоездене. За крайното класиране в дуатлона са предвидени само медали до 3то място в общото класиране.

Награждаване: Ще се извършва периодично на хижа Вихрен след пристигане на призьорите без изчакване на всички завършили.

Настаняване: Къща за гости „Ирина Никулчина”- 15 лв. нощувка на човек в двойна стая, 5лв закуска;

Kempinski Hotel Grand Arena*****  – 55 Евро делукс стая за единично или двойно настаняване със закуска, безплатно ползване на фитнес, 2 вида сауни (Финландска Сауна & Био Сауна) и 2 вида парна баня (Хамам и Арома парна баня), вътрешен басейн, отоплен външен басейн, джакузи и уникална снежна стая в Kempinski The Spa, Безплатен Wi-Fi интернет, ДДС.

Saint George Palace 4*, Bansko Преференциална цена за настаняване на участници и техни придружители: 30 лева на човек в студио за двама на вечер с включена закуска. Единично настаняване 45лв. Включва неограничено ползване на СПА център – басейн, джакузи, парна баня, сауна и фитнес, безжичен интернет в целия комплекс, паркинг.

Резервации на: office@marathon.bg

Допълнителна информация: Осигурено е извозване на багаж на участници до х. Вихрен. От 13:00 часа започва извозване на финиширалите бегачи от хижа Вихрен до хотел Кемпински. Микробусите ще са обозначени с надпис Pirin Run и ще тръгват при запълване на местата. Последният ще тръгне надолу след пристигането на съдиите от финала на върха, които ще изчакат контролното време, след което ще размаркират трасето от горе надолу.

5KalinRusev1972Topvelo
6MinchoRibarev1984Tzar Simeon
7IliyaValkanov1979"Бързи педали:)" - Разлог