Дата и място на провеждане: 2 юни 2024 г., Кюстендил, 9 часа.

Организатори: Община Кюстендил, Сдружение Маратон, Туристическо дружество Осогово.

Дисциплини: Състезание по планинско бягане.:
-Къса дистанция – 14 км; Д+1300 м
-Средна дистанция – 25 км; Д+1650 м
-Дълга дистанция – 39 км; Д+2100 м

Състезателни категории: Мъже и Жени, Младежи и Девойки до 20 г., Ветерани над 45 г, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70+г.

Трасе: Старт на площад Велбъжд в центъра на Кюстендил (530м Н.В.) координати: 42.280658, 22.688481; преминава покрай стадиона, картинг пистата и Почивало. По горски път и пътека под х. Иглика до Студен кладенец. Продължава по горска пътека и горски път до кратък участък от асфалтовия път. На Памука навлиза в горска пътека през Разкола, над х.Осогово, покрай вр.Кюнек и вр.Човека,  през Превала по централното било на Осогово до връх Руен (2251м Н.В.). Връщане през Превала по горски път до финала на Ски център Осогово (1625м Н.В.) За средна и къса дистанции пресечки на Превала и над х.Осогово.

39 км

Организаторите си запазват правото на промени по трасето при необходимост.

Контролно-подкрепителни пунктове:

• Разкола, 11 км, регистрира до 11:15 ч.
  • Превала, 19 км, регистрира до 13:00 ч.
  • Руен, 26 км, регистрира до 15:00 ч.
  • Превала, 33 км, регистрира до 16:00 ч.
  • Финал – Ски център Осогово, регистрира до 17:00 ч.

Програма: 2 юни

8:00-8:45ч. Регистрация за участие в зоната на старта;

9:00ч. Старт – едновременен за всички участници;

Затваряне на ФИНАЛА в 17:00 ч.

Регистрация: Извършва се в две стъпки:

1. Подава се заявка за участие ТУК до 30.05.
2. Заплаща се стартова такса според получената при заявката информация.

Стартова такса:

Платена до 12.05. – 35 лв.

Платена от 13.05. до 23.05. – 40 лв

Платена от 24.05 до 30.05. – 45 лв

Платена на старта: 60 лв.

Победителите в предишни състезания от веригата при Мъже и Жени в дългата дистанция са освободени от стартова такса с молба да подадат предварително заявка за участие.

Условия за участие: Неограничено, за физически и психически здрави хора от 15 до 75-годишна възраст. Участниците се задължават да се движат по маркировката и да спазват Закона за движение по пътищата преди, по време и след състезанието. Непредставилите на регистрацията предсъстезателен преглед стартират на собствена отговорност. Разходите по участието са за сметка на участниците. Носенето на лична карта за участниците на дългата дистанция по време на състезанието е задължително поради навлизане в гранична зона!

Класиране и награди: Индивидуално, по реда на финиширане. Медали за първите трима във всяка категория и дистанция. Купа Осогово рън за победителите при мъже и жени на дългата дистанция. Материални награди за първите трима в дългата дистанция при Мъже и Жени; до 20 г.; над 45 г. Всеки успешно завършил в контролното време ще получи медал, който може да бъде комбиниран с медалите от другите състезания от веригата в общ плакет. Награждаването ще се извърши на Ски център Осогово след финиширане на призьорите без изчакване на всички финиширали.

Всеки участник ще получи по имейл ваучер на стойност 15 лв за Лефтеровата къща – страхотно място за почивка в Родопите, която може да се комбинира с бягане и колоездене високо в планината.

Всеки успешно завършил в контролното време ще получи на финала био веган шоколад Benjamissimo. 100% наслада. 100% чист. 100% произведен в България.

Извозване след финиширане: От паркинга при Ски център Осогово с автобус до старта. Първи курс след 15:00 часа при запълване на местата.

Транспортиране на багаж: Осигурено е транспортиране на багаж на участниците от старта до финала. Същият трябва да бъде предаден на организаторите до 8:50 часа в деня на старта. До вр.Осогово също може да бъде транспортиран багаж, предаден на старта до 8:30 ч.

Транспорт: Ще бъде организиран  транспорт от София до Кюстендил и обратно в деня на състезанието. Желаещите да ползват транспорт трябва да го заявят чрез формата за заявки до 20.05.2024 г. Приемат се заявки и за придружители. Цената ще бъде определена според броя на желаещите и след личен контакт по телефона.

Всички стартирали участници ще бъдат застраховани със застраховка „Злополука“ от организаторите за 02.06.2024г. от 9 до 17 часа.

Всеки участник, който желае да получи сувенирна брандирана тениска трябва да я поръча допълнително в заявката за състезанието до 20.05.2024 г. и да доплати 15 лв. Отделно може да се заяви спортна брандирана тениска с цип Five Mountains – 45лв. до 16.05.2024 г.