Пирин рън 2024

Дата и място на провеждане: 23 Юни 2024г., Банско, 10 часа

Организатори: Община Банско, Сдружение Маратон

Дисциплини: Състезание по планинско бягане в изкачване 13км. (D+1920 м.)

Състезателни категории: Мъже и Жени, Младежи и Девойки до 20г., Ветерани над 45 г, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70+ г.

Трасе:
Старт: Долна станция на кабинковия лифт (995м надморска височина), преминава по ски пътя, през Бъндеришка поляна, по пътека през хижа Бъндерица и хижа Вихрен, финал – вр. Вихрен (2914м н. в.).

Профил на трасето

Трасе.gpx

Организаторите си запазват правото на промени по трасето при необходимост

Подкрепителни пунктове:
-Бъндеришка поляна – 6,5 км (1600м Н.В.)
-хижа Вихрен – 10 км (1950м Н.В.).

Програма:
22 Юни
19:30-20:30 ч. Регистрация за участие и техническа информация, в района на старта.

23 Юни
8:45-9:30ч. Регистрация за участие в зоната на старта.
10:00ч. Старт – едновременен за всички участници.
14:30ч. Затваряне на финала.

Регистрация:
Извършва се в две стъпки:
1. Подава се заявка за участие ТУК до 20.06.2024
2. Заплаща се стартова такса според получената при заявката информация.

Стартова такса:
-платена до 02.06.- 35 лв
-платена от 3.06. до 10.06.- 40 лв
-платена от 14.06. до 20.06.- 45 лв
-платена на старта: 60 лв

Победителите в предишни състезания от веригата FIVE MOUNTAINS при Мъже и Жени са освободени от такса за PIRIN RUN с молба да подадат предварително заявка за участие.

Условия за участие: Неограничено, за физически и психически здрави хора от 15 до 75-годишна възраст. Участниците се задължават да се движат по маркировката и да спазват Закона за движение по пътищата преди, по време и след състезанието. Всички лични разходи са за сметка на участниците.

Класиране и награди: Индивидуално, по реда на финиширане. Купи за победителите при мъжете и жените. Медали за първите трима във всяка категория. Материални награди за призьорите при Мъже и Жени, до 20 г., над 45 г.

Всички успешно завършили състезанието в контролното време ще получат медал, който се комбинира с медалите от останалите участия във веригата „Пет планини“ в общ плакет.

Всеки участник ще получи електронен ваучер на стойност 15 лв за Лефтеровата къща . Страхотно място за почивка в Родопите, която може да се комбинира с бягане и колоездене високо в планината.

Всеки успешно завършил в контролното време ще получи на финала био веган шоколад Benjamissimo. 100% наслада. 100% чист. 100% произведен в България.

Награждаване: Ще се извършва периодично на хижа Вихрен след пристигане на призьорите без изчакване на всички завършили.

Допълнителна информация:

Осигурено е извозване на багаж на участници от старта до х. Вихрен, който трябва да бъде предаден на организаторите преди старта до 9:50 ч.

– Осигурено е извозване на финиширалите бегачи от хижа Вихрен до мястото на старта, което започва от 13 ч.. Микробусите ще са обозначени с надпис Pirin Run и ще тръгват при запълване на местата. Последният ще тръгне надолу след пристигането на съдиите от финала на върха, които ще изчакат контролното време, след което ще размаркират трасето от горе надолу.

Всеки участник, който желае да получи сувенирна брандирана тениска трябва да я поръча допълнително в заявката за състезанието до 10.06.2024 г. и да доплати 15лв. Отделно може да се заяви спортна брандирана тениска с цип Five Mountains на цена от 45 лв. до 5.06.2024 г.

Настаняване: Къща за гости „Ирина Никулчина”- 30 лв. нощувка на човек в двойна стая, 45 лв единична, 5лв. закуска. тел.0887 251 493. При изчерпване на леглата ще бъдете пренасочени в съседство при същите условия.

Транспорт: Ще бъде организиран транспорт от София до Банско и обратно в деня на състезанието. Тръгване от стадион В.Левски в 7 часа. Желаещите трябва да го заявят чрез формата за заявки до 10.06.2024 г. Цената ще бъде определена според броя на желаещите  след личен контакт по телефона. Приемат се заявки и за придружители.

Всички стартирали са застраховани със застраховка Злополука от 10:00 до 16:30ч. на 23.06.2024 г.

Прочетете бюлетина в сайта след 17.06.2024.