В този бюлетин публикуваме последни подробности за предстоящото състезание:

Трасе: Трасето е прочистено в зараслите участъци.

Маркировката е с полиетиленови ленти, табели и жълт спрей.

Профил на трасето:

Състезателен номер: Да се носи на видимо място отпред. Закача се с безопасни игли, и  „свински опашки“ за колоездачите. Съдържа телефони за контакт с организаторите. Участниците на повече от един етап използват един и същ номер.

Стартовите пакети се раздават 30 мин преди съответния старт. За състезателите, които използват транспорт, ще получат номерата си преди потегляне на автобуса.

Багаж за финала: Трябва да се предаде в автобуса за транспорт, преди старта. Молим да бъде в раница или плик, добре опакован, заедно с предварително написан стартов номер върху него.

20:00

Екипировка: Моля, носете си съд за вода с вместимост поне 1 литър!

Състезателни категории:

• Обща

• Жени

• Ветерани над 40г,

• Ветерани жени над 40г.

Награждаване: Ще се извършва периодично на финала след пристигане на призьорите от съответната категория без изчакване на всички завършили.

Награди: Ще бъдат връчени купи на победителите на 218км и медали на първите трима във всяка категория по етапи. Материални награди на призьорите в дългите дистанции и грамоти на всички завършили. Между всички завършили участници 3те етапа, по жребий ще се изтегли часовник SUUNTO от SPORT BOX.

Транспорт: Автобусите тръгват от стадион Васил Левски в 6:00 часа. За 40 километровата дистанция транспортът тръгва в 8:00 часа от стадион Васил Левски. Транспортът от финала до София ще бъде организиран на малки групи за да се избегне дълго изчакване.